مقالات

تکنولوژی پیشرفته در صنعت تولید چگونه در حال تغییر است؟

تکنولوژی پیشرفته در صنعت تولید چگونه در حال تغییر است؟

تکنولوژی پیشرفته در حال تغییر شکل تولید و نحوه مدیریت آن است. با کنار گذاشتن پیامدهای همه‌گیر، تولید ایالات‌متحده از سال 2017 با سرعت بیشتری نسبت به 13 سال گذشته در حال رشد است. اگرچه همان نوع تولید حتی در چند دهه قبل هم نیست.

پس چه عاملی محرک رشد تولید است و تکنولوژی چگونه آن تغییرات را تحت تأثیر قرار می‌دهد؟

بیایید نگاهی دقیق‌تر به تکنولوژی پیشرفته تولید و تأثیر آن بر صنعت بیندازیم.

اتوماسیون و رباتیک

مجبور نیستید به‌جای دوری بروید، در فست فود محله خود توقف کنید و آنگاه اتوماسیون را خواهید دید. امروزه، به‌جای کارگر، برداشتن فنجان، پر کردن آن با یخ و فشار دادن دکمه برای پر کردن آن با نوشیدنی مورد دلخواهتان، یک دستگاه آن را برای شما انجام می‌دهد.

تولیدکنندگان از ثبات و اثربخشی‌ای که روبات و اتوماسیون فراهم می‌کنند، قدردانی می‌کنند.

البته آن‌ها هنوز به آن نیروی کار ماهر برای مدیریت و حتی انجام اتوماسیون احتیاج دارند.

تغییر محصولات به معنی تغییر تولید

تکنولوژی‌هایی از قبیل خودروهای مستقل، چاپ 3 بعدی و تکنولوژی داده‌های بزرگ، گرداننده تولید آینده هستند.

اگر تولیدکنندگان تلاش کنند تا محصولات خیلی پیشرفت‌های تولید کنند مثلاً ماشین‌های خودران، باید هم‌زمان با تکنولوژی پیشرفت کنند.

همچنان که شرکت‌ها برای تجارت خود درخواست تکنولوژی بیشتر دارند، تولیدکنندگان نیز برای ایجاد و ساخت آنچه که برای برآورده کردن تقاضای آن‌ها موردنیاز است تلاش می‌کنند.

به‌عنوان‌مثال، شرکت‌های بی‌شماری در حال ارائه خدمات هستند. در حقیقت طبقه‌بندی کاملی از تحویل خدمات به نام تحویل “آخرین مایل” وجود دارد. محصول چگونه با این روش تحویل داده می‌شود؟ آن با روشی که از کارخانه تا انبار و مرکز توزیع منتقل می‌شود متفاوت است.

تولیدکنندگان در حال کار کردن بر انتخاب‌های مستقلی هستند تا محصولات را با روش “last mile”. به مصرف‌کنندگان برسانند.

پلاستیک‌ها و پلیمرهای با عملکرد بالا

پلی‌پروپیلن در تولید خودرو، اساس کار تولیدکنندگان و تأمین‌کنندگان خودرو است. ازآنجایی‌که تقاضا و محدودیت‌هایی برای کاهش آلایندگی خودروها و هزینه بهتر سوخت در نظر گرفته‌شده است، تولیدکنندگان خودرو باید پاسخگو باشند.

آن‌ها در جستجوی راه‌هایی برای کاهش وزن خودروها به‌منظور بهره‌وری بیشتر سوخت هستند.

پلی‌پروپیلن به تولیدکنندگان خودرو محصولی را ارائه می‌کند که می‌تواند rugged use را مدیریت کند و استحکام زیادی دارد. هم‌زمان، تولیدکنندگان از تطبیق‌پذیری محصول تقدیر می‌کنند. زمانی که ذوب می‌شود، مایع به‌آسانی سفارشات بخش اجرایی خودروسازان را تشکیل می‌دهد.

تغییرات بسته‌بندی

تولید محصول فقط یکی از وظایف تولیدکنندگان است، آن‌ها باید آن را بارگذاری و بعد به دست تأمین‌کنندگان برسانند. کالاهای تولیدی بسته‌بندی‌شده با دست ارسال می‌شوند.

بسته‌بندی خودکار تأثیر زیادی بر صنعت تولید دارد. امروزه به‌جای فرآیند کند بسته‌بندی دستی، بسیاری از تجهیزات تولیدی مجهز به بسته‌بندی خودکار می‌باشند. این کار امکان جداسازی محصولات، وزن کردن، بسته‌بندی و ارسال با کارآمدی و سرعت خیلی بیشتری را فراهم می‌کند.

چگونگی تأثیر تکنولوژی پیشرفته بر تولید

هیچ شکی وجود ندارد که تکنولوژی پیشرفته بر روش تجارت تولیدکنندگان تأثیرگذار است. تقاضاهای خودروسازان و فراتر از آن کمک به تشویق آن تغییرات می‌کنند.

در سازه کاران صنعت، ما کاملاً موافق استفاده از تولید پیشرفته برای مشتریان و کارآمد کردن تجهیزات خود تا حد امکان هستیم. برای آگاهی بیشتر از خدمات تولیدی، مطالب وبسایت را دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *