مقالات

از طراحی تا تولید: از صنعت خودروسازی چه انتظاری می‌توان داشت؟

از طراحی تا تولید از صنعت خودروسازی چه انتظاری می‌توان داشت؟

سال نو به معنی آغازی نو است.

در صنعت خودرو، به معنی پرده برداری از طرحهای چشم نواز و تکنولوژی پیشرفت‌های است که تولیدکنندگان را از یکدیگر متمایز می‌کند.

با گسترش نوآوری و افزایش تقاضای مصرف کنندگان برای خودروهای سریع‌تر، براق‌تر و سازگارتر با محیط‌زیست، صنعت خودرو نیز برای ادامه راه تلاش می‌کند.

در سال 2020 تغییرات بزرگی در صنعت خودروسازی اتفاق افتاد. برای کشف این پیشرفت‌های مهم و نحوه تأثیر آن‌ها بر صنعت تولید ادامه مطلب زیر را بخوانید.

خودروهای مستقل

صنعت خودرو نسبت به روزهای کروز کنترل جهش‌های گسترده‌ای داشته است. از آنجایی که اتومبیل‌های خودران موج آینده هستند، برخی از شرکت‌ها در حال تولید خودروهای خودران هستند.

بنابراین، چه چیزی مانع شرکت‌های دیگر از دنبال کردن تقاضاها می‌شود؟

آیا نبود تکنولوژی عاملی نیست که این خودروها را از جاده‌ها دور می‌کند.

بزرگ‌ترین مشکلی که شرکت‌های خودرو با آن مواجه هستند بیمه و مجرمیت است. وقتی کنترل را از راننده خارج می‌کنید و تراژدی رخ می‌دهد، مقصر کیست؟ و حتی از آن مهم‌تر چه کسی مسئول پرداخت خسارت است؟

بعضی از کارشناسان پش بینی می‌کنند که جهان شاهد جاده‌های تعیین شده‌ای خواهد بود که فقط به اتومبیلهای خودران اختصاص دارد برای اطمینان از ایمنی و مساحت میدان نمایش.

خودروهایی متناسب با نیازهای خاص مصرف‌کننده

تولیدکنندگان خودرو در چند دهه قبل تنها تعداد انگشت شماری از مدلها شامل خودروهای سایز متوسط و SUV ها را تولید می‌کردند. این خودروها بیشتر نیازهای افراد را برآورده می‌کردند.

با گذشت زمان، آن نیازها تغییر کردند و تولیدکنندگان مجبور شدند روش‌های خود را با طراحی و مهندسی تطبیق دهند. امروزه، برندهای خودروهای لاکچری ای مانند جگوار و لامبورگینی شامل بسیاری از SUV های پر فروش هستند.

با رفتن به سال 2021 و پس از آن، صنعت خودرو، تولید مدل‌های خاص‌تری را آغاز خواهد کرد. یک نمونه بارز: هیبرید و کراس اوورها که همین چند دهه قبل صحنه را در هم کوبیدند.

نیاز مصرف‌کننده عامل محرک صنعت خودرو در سال 2021 است. تولیدکنندگان مسیر خود را از ساخت فقط تعداد انگشت شماری از خودروها که متناسب با نیازهای عموم مردم هستند به خودروهای خاص تغییر می‌دهند. این گوناگونی مسئله جدیدی نیست. اما گسترش آن در سالهای آینده ادامه پیدا خواهد کرد.

رقابت سخت‌تر

همان‌طوری که شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل و اپل در صنعت خودرو شروع به کار می‌کنند، تولیدکنندگان با رقابتی سخت‌تر مواجه می‌شوند.

این شرکت‌های بزرگ حتی با تجربه کمی درزمینهٔ توسعه خودرو می‌توانند با متخصصان این صنعت همکاری یا اقدام به استخدام آن‌ها کنند.

درعین‌حال که به نظر می‌رسد برای تولیدکنندگان این خبر بدی باشد، هنوز روزنه امیدی وجود دارد.

شرکت‌هایی نظیر گوگل و اپل برای موفق شدن به همکاری نیاز دارند. آن‌ها بااینکه سرمایه زیادی دارند اما دانش و چگونگی انجام آن را نمی‌دانند.

سال 2021 شاهد مبادله پشتیبانی مالی و منابع با بینشها و تخصص‌های ارزشمند است.

خودروهای الکتریکی

صنعت این نوع خودرو نباید غافلگیر کننده باشد. همان‌طوری که جهان به سمت روش‌های زیست دوست برای انجام همه کارها در حال تغییر است، صنعت خودرو هم به همین شکل است.

از جگوار و آئودی تا پورش، حتی برندهای لوکس‌تر، آغاز به تولید خودروهای تمام الکتریک کرده‌اند.

هرچقدر هم که سودمند باشد، نجات کره زمین تنها نیروی محرکه این تغییر نیست. تولید EV ها ارزان‌تر از همرده هایی هستند که با گاز کار می‌کنند.

همچنین تقریباً به 30 درصد ساعت کاری کمتر نیاز دارد که این امر باعث کاهش خط نهایی می‌شود.

مراقب این روندهای صنعت خودرو در سال 2021 باشید

همان‌طوری که تقویم را ورق می‌زنید، صنعت خودرو نیز در حال ورق زدن چندین روند و پیشرفت صنعتی است.

خودروهای تماماً خودگردان، تمام الکتریک و شرکت‌های با نام بزرگ درراه هستند.

در صورتی که در رابطه با این صنعت نیاز به مشورت و کمک دارید می توانید با شماره 47951 – 021 تماس بگیرید و مسئله خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *